Genesis Otomasyon, uzman mühendis kadrosu ile müşterilerinin gereksinimlerini kusursuzca analiz ederek, projelere uygun çözümler üretmektedir. Şirket, üretim tesislerinin kablolama, enerjilendirme, makinaların enerji beslemesi konularında gerçekleştirdiği projeler için AG Panolarını, Fabrika üretim prosesinde iletişimi ve makinelerin yönetimini sağlayan Otomasyon Panolarını, motorları kumanda eden Sürücü Panolarını, MCC Panolarını ve Kumanda Panolarını üretmektedir.

Alçak Gerilim Panosu

Müşterilerin gereksinimlerini karşılamak için güvenliğe, güvenilirliğe ve uyarlamaya odaklanan Genesis Otomasyon esnek ve modüler sistemler tasarlamakta ve üretmektedir.

Kalitenin ve müşteri memnuniyetinin gücüne inanan Genesis Otomasyon, ayrıca yüksek mühendislik becerileriyle proje ve gereksinimlere özel fabrika enerji donanım ve kablolama hizmeti vererek prestijli projelere imza atmaktadır.

Otomasyon Panosu
Genesis Otomasyon tüm endüstri dalları için anahtar teslim fabrika otomasyon sistemleri kurulumunda çağın gerekliliklerini yakalamıştır.Genesis Otomasyon, müşteriyi ve enerji dağıtım bölümünü modern, güvenilir ve performansı kanıtlanmış ürünlerle desteklemektedir. Yakından takip ettiği teknolojik gelişimleri kurguladığı sistemlerinde güncelleyen şirket, saha haberleşme bileşenlerini, sürücü teknolojisini ve robotik yazılım platformunu bir araya getirerek ölçeklenebilir, kararlı, modüler ve güçlü kontrol sistemine sahip otomasyon panosu ile fabrika üretim proseslerinin yönetimini sağlamaktadır. Böylece uygun performansta, karmaşıklıkta ve maliyetlerde çözüm çeşitliliği sağlamaktadır. Genesis Otomasyon Pano Sistemleri, çok sayıda boyutun yönetilmesi, ayrılması ve tüm cihazların mükemmel entegrasyon seviyesinde kurulması imkanı ile en iyi performansı ve kaliteyi garanti etmektedir.
MCC Panosu

Genesis Otomasyon Hareket Kontrol Sistemleri Panosu, fabrika üretim bandı projelerine uygun tasarımda olup, performans odaklı proseslere hız ve güvenilirliği ile destek olan teknolojileri içerir.

Sistem içinde motorları kesintisiz olarak besleyen, aşırı gerilimden ve düşük voltajdan koruyan ve kumanda eden Genesis Otomasyon MCC Panoları, PLC, merkezi otomasyon ve SCADA sistemleri için haberleşme alt yapısı bulundurmaktadır. İçerisinde bulunan . sınıf ekipmanı ve uygulamalardaki kalitesi tartışılmaz olan ürünler süreçlerin yüksek performanslı, kesintisiz, güvenilir ve uyum içerisinde çalışmasını garanti altına almaktadır.


Kumanda Panosu
Genesis Otomasyon Kumanda Panoları tüm ünitelerin emniyetli ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Emniyet ve kumanda sistemleri her bir ünite için bağımsız olduğundan herhangi bir arıza durumunda diğer üniteler kusursuz çalışmalarına devam edebilmektedirler. İçerisinde bulunan termik korumalar aşırı akım ya da faz kesilmesi durumunda motorları korumaktadır. Tüm sistem bilgisayarlar tarafından otomatik istenirse de manuel olarak kontrol edilebilmektedir. Ayrıca pano, toza ve neme karşı korumalı olup, arıza durumunda elektriksiz kalsa dahi gerek sesli gerekse ışıklı uyarı vermekte, sistemin ve kullanıcının güvenliğini garanti etmektedir. İçerisinde kullanılan 1. Sınıf kalitedeki ürünler maksimum güvenilir çalışma koşullarını sağlamaktadır.
Sürücü Panosu

Genesis Otomasyon Sürücü Panoları, şirketinizin, üretkenliğini, performansını ve verimliliğini arttırmaya yönelik olarak tasarlanır. Süreçlerinizi ve kontrolünüzü optimize etmenize yardımcı olan esnekliği sağlar ve daha az kesinti için güvenilirdir.

Kurgulanan sistemde kullanılan birçok Servo/Hareket sistemi çok geniş bir aralıktaki uygulamalar için farklı çözümler sunmaktadır. Standart darbe çıkışları ya da SSCNET üzerinden çalışma, uygulamanın özel gereksinimlerine adaptasyona olanak sağlar. Üründe bulunan frekans inverterleri fabrika otomasyon sistemlerinin önemli bir bileşenini oluşturmaktadır.

Yenilikçi teknolojinin yakın takipçisi müşterilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik olarak son nesil işlemciler, gelişmiş yazılım modelleri ve en modern güç elektroniği teknolojisi ile hızlı, güçlü hem de kullanımı kolay sürücü çözümleri sunmaktadır.